فرآیند تولید آرد

مطالب دیگر:
📜بررسی نقش و اهمیت بهره وری در شبکه بانکی📜بررسی نقش و اهمیت و ارزش كار در دین اسلام📜بررسی رابطه بین محتوای کتاب کار و کتاب درسی دانش آموز📜بررسی برنامه نویسی جنبه گرا و توسعه نرم افزاري جنبه گرا با موارد كاربري📜بررسی متدولوژيها و مدلهاي ديد معماري مبتني بر معماري سرويس گرا و راهکارهای بهبود متدولوژيهاي مبتن📜بررسی چارچوب زکمن و چارچوب معماري سازماني فدرال و بکارگیری نرم افزار System Architect📜بررسی چرخه معماري نرم افزار و تلفیق چابکی و معماري نرم افزار📜بررسی انواع استراتژیهای تطبيق سرويسها در اکوسيستمي از سرويسها📜بررسی نقش حافظه سازماني در بهبود عملكرد سازمان و بررسی مفاهيم معماري سازماني و هستان شناسي📜بررسی جامع کاربرد و جایگاه مدل بلوغ | توانایی (CMMI) در معماری سازمانی به همراه مثال و نمونه📜بررسی چارچوب جامع و كامل خط توليـد سـرويسگـرا و چالشهاي خط توليد سرويسگرا📜بررسی روش های عینیت بخشی به معماری سرویسهای غنی و ارائه راهکاری جهت پشتیبانی از ویژگیهای کیفی مع📜بررسی انواع سرویس ها و برنامه هاي کاربردي مبتنی بر سرویس و تطبیق پذیري و چرخه حیات تطبیق و یکپ📜بررسی همگام سازي خودكار مدل ها در معماري مدل رانه📜بررسی انواع مدل هاي وکالتی و دسترسی مبتنی بر وکالت در معماري سرویسگرا📜بررسی معماري سازمانی چابک و مشخصات و متدولوژي هاي چابک معماري سازمانی📜چارچوب هاي معماري سازماني و بررسي UML از نظر قابليت پوشش به چارچوب زكمن📜بررسی انواع شبكه هاي پتري فازي و كاربردهاي آنها📜بررسي انواع مدلهاي بلوغ معماري سرويس گرا و فرايند پذيرش SOA و مدلهای بلوغ SOA📜بررسی چارچوبی براي انتخاب میان افزار مناسب سیستم هاي بی درنگ توکار📜بررسی تعاملی متدولوژیRUP با معماری سرویس گرا📜بررسی نقش ماهي در ادیان مختلف و جایگاه آن در ايران پيش از اسلام📜بررسی مردم شناختی مسکن و خوراک و پوشاک در روستای قپانوری استان لرستان براساس نظريه کارکردگرايی س📜بررسی جامع ویژگی های حسابداري دولتي و حسابداري بودجه اي📜بررسی فرآیند عملیات حرارتی نیتروژن دادن سطحی به فولاد
فرآیند تولید آرد |986752|oif
در حال حاظر شما فایل با عنوان فرآیند تولید آرد را دنبال می کنید .

کار آموزی فنی با فرمت Doc صفحات 22

مقدمه

شامل مراحل مختلف از مرحله ورود گندم به کارخانه تا خروج آرد نهایی میباشد .

آرد، یکی از اجزای مهم در تهیه ی انواع غذاها است. ماده ی پودر مانندی است که از دانه ی غلات یا سایر مواد نشاسته ای بدست می آید. معمولاً آرد را از آسیاب نمودن دانه ی گندم تهیه می کنند؛ اما از دانه ی ذرت، گندم سیاه یا (چاودار)، جو، نخود و برنج هم آرد تهیه می شود.

اساس آرد را نشاسته تشکیل می دهد که خود، یکی از پیچیده ترین انواع هیدرات کربن می باشد. معمولاً وقتی سخن از آرد به میان می آید، منظور آرد گندم است، چون این نوع آرد بخش عمده ی آرد لازم برای تهیه ی نان و پاستا را شامل می شود. دلیل استفاده وسیع از آرد گندم خواص آن می باشد. وقتی این آرد را با آب مخلوط می کنیم، نوعی پروتئین پیچیده به نام گلوتن ایجاد می شود. وجود گلوتن به خمیر خاصیت ارتجاعی می دهد و می توان آن را به هر شکلی در آورد. همین خاصیت گلوتن، سبب می شود که گازهای حاصله درون خمیر باقی بمانند و وجود این گازهاست که سبب تردی و حالت اسفنجی محصول نهایی می گردد. این خاصیت آرد گندم در تهیه ی انواع نان و کیک بسیار حائز اهمیت می باشد.